Ja shtetet ku ka mbërritur Viti i Ri!

Ishullin e Tongës Samoa, Tonga dhe Ishullin e Kiribatit ne Paqësor tanimë kanë festuar Vitin e Ri 2018.
Pas tyre, edhe në Australi dhe në Zelandën e Re ka mbërritur 2018.
Viti i Ri në këto shtete ka ardhur pasi akrepat e orës janë 12 orë para vendit tonë.
Viti i Ri në këto shtete është festuar me spektakël fishekzjarresh./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Opozita dhe idiotët e saj të padobishëm

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.