Ja sallata më e mirë dhe e freskët, për verën!

Sallata me domate dhe avokato do t’ju habisë. Shijet aq të freskëta dhe një gatim shumë i lehtë për tu pregatitur. Gjithkush e pëlqen verën. Kjo do të thotë moti i bukur me diell, kohë në të cilën ne shpesh organizohemi për piknik. Pikërisht në këtë moment ju vjen në ndihmë sallata me domate dhe avokado.  Madje për ata që kane mundësinë të kenë kopshtin e tyre ku marrin perimet e freskëta, kjo është një mrekulli.

LEXO DHE :  29 vjetori i PD/Basha: Jemi partia e shpresës, shqiptarët i kanë sytë te ne

Përbërësit për katër persona

 • 4 Domate
 • 1-2 avokado të mëdha
 • 1 kastravec i madh
 • ½ Qepë e kuqe

Salca

 • ½ verë të kuqe
 • ½ vaj ulliri
 • 1 lugë lëng limoni i freskët
 • 1 lugë hudhër e grirë
 • 1 lugë mustard
 • 1 e ½ e lugës me rigon
 • ¼ e lugës sheqer kokërr madh

Të gjithë gjithë ingredientët e mësipërm i përziejmë bashkë dhe më pas shtojmë salcën dhe i përziejmë edhe njëherë. Kjo recetë ka 244 kalori dhe përgatitet për 15 minuta. Ju bëftë mirë/E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.