Ja pse princi xhorxh duhet të përkulet përballë mbretëreshës, ndërsa pricesh Charlotte jo!

Princi Xhorxh, djali i Kate Midleton dhe pricit William tanimë ka mbushur 5 vjeç dhe duhet të përkulet përpara mbretëreshës së Mbretërisë së Bashkuar, Elisabet II.

Por, ndërsa Xhorxh përkulet para mbretëreshës, këtë gjë nuk do ta bëjë motra e tij më e vogël princesha Charlotte e cila është vetëm 3 vjeç, shkruan Dritare.net.

LEXO DHE :  Trump-Iranit: Nëse sulmoni diçka amerikane, do t’ju zhdukim


Rregullat e familjes mbretërore, parashikojnë që fëmijët e familjes do të përkulen përpara sovranit vetëm kur ata do të mbushin 5 vjeç.

Një njohës i mirë i mbretërisë angleze, tha se përkulja para mbretëreshës nuk përjashton askënd që mbush moshën 5 vjeç,  sepse kjo është një etikë që nuk duhet thyer në asnjë rast./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.