Ja kush zgjidhet kryeprokuror i Shqipërisë!

Olsian Çela është zgjedhur si Prokuror i Përgjithshëm, duke marrë shumicën e votave në Kuvend.

Çela u votua me 101 vota pro, nërsa kandidonte përballë Arta Markut dhe Fatjona Memçaj.  Ai pritet të bëjë betimin në fund të senacës plenare./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Pas tërmetit 6.8, regjistrohen dhjetëra paslëkundje në Turqi

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.