Ja ku të shkosh për drekë, këtë të enjte!

E enjtja është dita e duhur për drekë pune. Sepse është më afër fundjavës dhe më larg të hënës së bezdisshme, të martës së lodhshme, të mërkurës së mërzitshme.

E enjtja seç ka një magji, që të mbyll shumë punë, kontrata, oferta e propozime biznesi.

Mbase ngaqë është afër fundjavës e ngase njerëzit janë më të prirur të thonë po.

Nuk më beson?

Po provoje. Ftoje për drekë personin me të cilin ke për të mbyllur një biznes dhe shiko po nuk e mbylle.

Ah dhe diçka. Nuk është vetëm magjia e së enjtes, duhet edhe vendi duhur.

Ne të sugjerojmë  “Il Gusto Bistro”.

Porosit një pjatë krudo të shoqëruar nga vera e bardhë.

 

LEXO DHE :  Derbi Partizani-Tirana/ Bllokohen disa akse rrugësh

Pastaj një pjatëzë spaghetti… për shije, jo për ngopje.

 

 

Dhe sigurisht peshk. Më të mirin e gjen te Il Gusto Bistro. Edhe tavë po deshe, nëse do pak shije familjariteti në drekën tënde të punës.

 

Dhe në fund ëmbëlsira, kafe, sorbetto, fruta, çfarë të duash për ta mbyllur ëmbël, po-në që sapo more, në propozim- ofertën e biznesit.

Se nga Il Gusto Bistro, askush nuk del me jo. /dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.