Ja fruti që duhet të hani, për gjumë të qetë!

Shumë njerëz preferojnë të hanë fruta në mëngjes, por disa fruta është më mirë t’i hani natën, si për shembull, kivi. Vitaminat E dhe C rregullojnë lidhjet nervore në tru, të cilat janë përgjegjëse për ciklet e shëndetshme të gjumit.

LEXO DHE :  I mbijetoi Holokaustit/ Mijëra italianë në shesh, në nder të Liljanës

Mos e zëvendësoni kivin me limonin, sepse do të merrni efektin e kundërt. Limonët fuqizojnë trupin tonë dhe na japin energji. Përjashtimi i vetëm për këtë rregull është nëse keni një gotë me ujë të ngrohtë me mjaltë dhe limon./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.