Ja fjalët prekëse të prezantueses së famshme italiane për djalin!

Pak ditë më parë djali i prezantueses të njohur italiane Simona  Ventura u sulmua dhe u godit 11 herë me një thikë nga disa të rinj. Dy prej të cilëve edhe shqiptarë tashmë të vënë në pranga nga policia. Tashmë që djali i saj është mirë edhe ka marrë veten plotësisht Ventura në një postim në “Instagram” shkruan se është falënderuese ndaj të gjithëve q i ndenjën pranë.

Lexoni më poshtë fjalët e aj prekëse”

“Unë gjithmonë kam  menduar por asnjëherë nuk kam qenë e sigurt, se në jetë ka një pikë kthese … një moment kur ti e kupton se një urë është thyer, një rrugë është pa dalje dhe e gjen veten përballë një muri.

E arrita atë pikë në mëngjesin e 1 korrikut, ndërs aisha në udhëtim. Është e vërtetë: këto janë thirrje telefonike që një nënë nuk do të donte dhe kurrë nuk duhet të marrë! Unë kam qenë gjithmonë e tmerruar prej tyre, pjesërisht sepse kam përjetuar dramë nëpërmjet aksidenteve rrugorë të shokëve të mi dhe lotëve të prindërve të tyre. Unë kam thënë gjithmonë se dhimbja më e madhe dhe më e panatyrshme është të humbasë një fëmijë.

LEXO DHE :  Alketa Vejsiu ka një fjalë për ata që nuk i shkuan në sfilatë!

Unë nuk mund të them, tani që unë di se çdo gjë shkoi mirë, cilat janë emocionet e mia … zemërimi, urrejtja, hakmarrja, mirënjohja, lumturia. Unë mund të them vetëm faleminderit.

Unë vetëm e di se zonja vdekje me shpatën e saj të përgjakshme na dha një shuplakë në familjen tonë, një familje të zgjeruar (me të gjitha vështirësitë e saj), por i gëzuar dhe të mirë që tani ka gjetur një urë të re, një mënyrë të re për të qëndruar të bashkuar dhe për ta jetuar atë.Një jetë e re me ngjyra të reja!”. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.