Ja fjala që kurrë nuk do e dëgjojmë nga Mbretëreshë Elizabeth II!

Ne tani dimë se cilat janë ushqimet që mbretëresha ha, dimë edhe shtetet që ajo kurrë nuk ka vizituar, dhe tashmë sapo kemi mësuar se cila është fjala që mbretëresha kurrë nuk do e thotë.

Mbase juve ju shkon mendja në fjalë jo edhe aq etike, por dritare.net ju siguron që është një fjalë komplet normale.

LEXO DHE :  Meta ndjek ndeshjen nga shtëpia, me macën e tij

Burime pranë pallatit mbretëror, bëjnë të ditur që mbretëresha nuk e thotë kurrë fjalën “shtatzënë”, sepse sipas saj është një fjalë vulgare.

Në vend të kësaj mbretëresha thotë, “është në rrugë për të krijuar familje”, si term më të sjellshëm./E.B-dritare.net

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.