Ja emri që Rama i propozon Metës për ministër të Jashtëm!

Në një kohë kur propozimi i kryeministrit Edi Rama si ministër të Jashtëm të Gent Cakajt, shkaktoi debate mes tij dhe presidentit Ilir Meta, për shkak të mosdekretimit të tij, ‘BalkanWeb’ ka siguruar informacione se cili mund të jetë kandidati i radhës.

Balkan web siguron detaje nga mbledhja e sotme e Kryesisë së PS-së që u zhvillua sot, ndërsa raporton se kryeministri Edi Rama do të çojë emrin e tij si kandidat për ministër të Jashtëm në tryezën e presidentit Meta.

LEXO DHE :  Gjermania apel para samitit: Të hapen negociatat për Shqipërinë, BE të mbajë premtimin!

Mësohet se socialistet do ti votojne ne bllok ndryshimet ne qeveri, te gjithe ministrat e rinj. Mes të tjerash mësohet se për zgjidhjen e ngerçit kryeministër-president, PS do e dergojë çështjen ne Gjykaten Kushtetuese./balkanweb

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.