Ja disa mënyra të shëndetshme si t’i mbroni flokët nga dielli!

Të shkurtër apo të gjatë, të drejtë apo kaçurrela, me ardhjen e verës dhe ditët me shumë  diell, në plazh apo pishinë, flokët dobësohen, bëhen të brishtë dhe të vështirë për t’u krehur.
I nxehti, ajri i kondicionuar, rëra, uji me kripë dhe klori në pishina janë faktorët kryesorë që i dëmtojnë flokët.

Të kujdesesh për flokët gjatë stinës së bukur të verës, është veçanërisht e rëndësishme. Në këtë mënyrë, flokët tanë do të duken më të plotë.

Ne të dritare.net sot në këtë artikull do t’iu tregojë disa këshilla praktike për t’i mbrojtur flokët  gjatë sezonit të verës:

LEXO DHE :  Historia e helikopterit të ushtrisë që e përdorte Zajmina për videoklip!

Kujdesu së pari për rrënjën e flokëve. Më pas aplikojmë një vaj mbrojtës, si përshembull, vaj shege, kokosi ose ulliri  veçanërisht tek majat.
përdoror gjithmonë një kapele prej kashte në verë.

Pas një ekspozimi të gjatë në diell, flokët bëhen shumë të ashpër, prandaj në darkë përdor një vaj hidratant, sipas dëshirës  i cili i kthen në gjendjen normale flokët. Praktikoji të gjitha këto mënyra fantastike për të pasur gjithmonë flokë të shëndetshëm./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.