Ja çfarë thotë forma e buzës për personalitetin tuaj!

Shumë forma dhe madhësi të ndryshme të trupit tuaj, mund t’ju tregojnë diçka rreth llojit të personit që jeni. Ne e dimë se çfarë lloj personaliteti keni në bazë të mënyrës se si uleni, çfarë forme ka hunda dhe ngjyra e syve tuaj. Po ashtu, të gjithë kanë buzë të ndryshme nga njëri-tjetri dhe dritare.net sjell për ju, se çfarë forma juaj e buzës ju thotë për personalitetin.

 

‘Goldilocks’

A janë buzët tuaja pak të trasha dhe pak të holla?  Epo një të mesme të artë duhet të ketë apo jo? Kjo formë buze quhet, ‘goldilocks’.

Zakonisht, këto buzë përshkruhen si të mesme dhe nuk i kanë majat shumë të theksuara. A e keni ju këtë formë buzësh? Atëherë ju jeni të mirë në një  marrëdhënie, jeni një person i balancuar dhe nuk ju pëlqen aspak drama. Ju nuk jeni aspak lakmitar, për këtë arsye shumë njerëz ju pëlqejnë, informon dritare.net

LEXO DHE :  Protestat në Hong Kong/ Mbyllen shkollat dhe universitetet për shkak të pasigurisë

 

Buzët e plota

Ne të gjithë do të donim buzë të tilla, të bukura, të plota, të rrumbullakëta. A jeni ju të bekuar me këtë formë buzësh? Ju me këtë formë buze jeni të kujdesshëm ndaj njerëzve të tjerë. Vendosni të tjerët para vetes suaj. Familja dhe miqtë janë vërtet të rëndësishëm për ju.

 

Buzë të holla

Sipas dritare.net, njerëzit që e kanë buzën e sipërme dhe të poshtme të hollë, mund të jenë paksa të vetmuar ndonjëherë, por ata dinë ta përballojnë këtë. Ju nuk angazhoheni shumë shpejt për t’u kujdesur për të tjerët, dhe nuk jeni tip që flet ose hapet me njerëzit e tjerë.  Kjo nuk do të thotë se nuk jeni të dashur. Ju, në marrëdhënie jeni shumë të mirë dhe të kujdesshëm./ Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.