Itali/ Studentët i vunë zjarrin pyllit, gjobiten 13 milionë euro

Dy studentë që u fajësuan për një zjarr të madh pyjor në rajonin italian të Comos janë gjobitur me 13.5 milion euro, informon dritare.net.

Studentët të moshës 22 vjeçare, ishin nisur për një piknik në natyrë por padashur kanë shkaktuar një zjarr të madh më 30 dhjetor të vitit të kaluar. Studentët kanë kërkuar falje dhe kanë thënë që zjarri është nisur padashur dhe ato kanë bërë gjithçka për ta ndaluar, por pa mundur të rezultojnë të suksesshëm.

LEXO DHE :  Aplikacioni më in i momentit, ja si duken vipat kur të plaken!

Gjoba e majme për dy studentët u llogarit nga zyrtarët vendorë bazuar në një formulë që përcakton shkallën e dëmit të shkaktuar nga zjarri./D.B/Dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.