Itali, shqiptarja bie në greminë në malin Plesio

Një adoleshente shqiptare është rrëzuar ditën e sotme në një greminë në malin Plesio në Itali.

Shqiptarja 17­-vjeçare ishte së bashku me shoqen e saj italiane në momentin kur  janë rrëzuar, dhe të dyja kanë rënë nga një lartësi e konsiderueshme.

Mësohet se vajzat janë dërguar me urgjencë në spital ndërsa janë në gjendje kritike për jetën.

LEXO DHE :  Tre kamionë dhe njëzet e gjashtë milionë orë

Dy vajzat jetojnë në Komo të Italisë por kishin dalë për turizëm në malin në fjalë, kur kanë rrëshqitur dhe kanë rënë në greminë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.