Itali, kapet në breg gomonia me 700 kg marijuanë

Trafikimi i drogës nga Adriatiku nuk ndalet.

Një gomone e fuqishme kaloi Kanalin e Otrantos mes natën e së hënës dhe të martës duke zbarkuar në San Foca.

“La Republika” shkruan se çdo muaj mes Otrantos dhe Brindisit zbarkojnë çdo muaj mijëra kilogramë lëndë narkotike, por jo vetëm kaq, edhe armë.

Disa qytetarë që panë gomonen telefonuan policinë, e cila zbuloi marijuanën e ardhur nga Shqipëria. Bëhet fjalë për një sasi prej 700 kg marijuanë, e cila në treg do të pakte një vlerë prej 4 milionë euro, raporton Panorama.

LEXO DHE :  Meta për Al Jazeera: Nuk ka zgjedhje me 30 qershor, vendimi im kushtetues

Por, karabinierët nuk kanë kapur ende asnjë prej trafikantëve, të cilët e braktisën marijuanën në plazh.

1811617troca1-jpg

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.