Ish-ambasadori: OSBE është e keqja, duhet të largohet nga Shqipëria

I ftuar në emisionin Arena në Ora News, ish-ambasadori, Neritan Çela ka thënë se OSBE-ja është e keqja e Shqipërisë dhe duhet të largohet.

Problemi jonë si qytetarë është pse do shkojmë të votojmë. Pse duhet të votojmë. Të iki Rama dhe të vijë Basha? Ku është ndryshimi? Sepse jemi mësuar me këtë që vjen njeri dhe thotë do ta bëj më mirë. Kemi një defekt në sistem dhe kjo është e qartë. Hajdari ka kap esencën. PD nuk e ngre. PD e ka me taksat, me rrogat. Doli me këtë program në zgjedhjet e kaluara dhe nuk e fitoi. Duhet të fillojmë të largojmë partitë politike nga komisionet zgjedhore. Të heqim OSBE-në nga Shqipëria. Është e keqe. Është e turpshme se si një organizatë për të ndërtuar shkon dhe ndërton sisteme të tilla.“,- tha Çela./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  3 ushqime që ju lënë pa gjumë, nëse i hani në darkë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.