‘Investigimi’ i sinkronizuar i gazetarit gjerman, tani një ditë para vendimit për negociatat

Gazetari i gazetës gjermane ‘Bild’ Pieter Tiede paralajmëroi sot se nesër do të publikojë përgjime të reja lidhur me dosjen 339. Përgjimet e para të gazetarit gjerman u publikuan në datë 5 Qershor, pikërisht dita kur lideri i opozitës Lulzim Basha ishte në Gjermani për të lobuar kundër hapjes së negociatave.

Çuditërisht pas dy javësh heshtje, ‘investigimi’ i radhës i mister Tiede do të dalë prapë nesër, pra një ditë para mbledhjes së krerëve të shteteve të Bashkimit Europian, që pikërisht në 18 Qershor do të vendoset për zgjerimin e unionit, që përfshin edhe fatin e Shqipërisë në lidhje me negociatat.

LEXO DHE :  Deklarata e fortë e drejtorit të burgjeve: Janë porositur vrasje nga burgu!

A mund të jetë vallë rastësi që përgjimet e gazetarit gjerman publikohen në sinkron me kauzat e Partisë Demokratike dhe opozitës së bashkuar kundër hapjes së negociatave? Një koincidencë është koincidencë, dy koincidenca janë një provë./ I.M-Shqiptarja.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.