Integrimi/ Çipa: Shqipëria ka përfaqësim të dobët diplomatik

Analisti Aleksandër Çipa i ftuar në emisionin Arena në RTV ORA, ka folur në lidhje me procesin e negociatave.

Çipa ka thënë se ai është i shqetësuar, pasi sipas tij vendi ynë ka nivel të ulët përfaqësimi diplomatik.

Çipa: Unë jam i shqetësuar sepse vendi ynë ka nivel të ulët përfaqësimi diplomatik. Unë jam i shqetësuar sepse ka një heshtje dhe një nxjerrje nga axhenda të asaj që konsiderohet platforma që do të përmbyste historinë e marrëdhënieve dhe relacionet shqiptaro-greke të 70 viteve të fundit. Për temat e pazgjidhura në 70 vite. Çfarë bëhet me këtë?/ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  16-vjeçarja mahnit botën me fjalimin e saj për ndryshimet klimaterike

1 Koment

  1. Jo vetem trup diplomatik i dobet, por teresisht nepitik. Aty, po nuk dhurove nje dashnore, apo te veteofrohesh si e tille, nuk ka shanse ta kesh karrieren e gjate. Po ja. Shembujt me ekselente jane ata te Ilir Bockes dhe te Vangjel Dherit.. Vdiste Muhamet Kapllani per grate e tyre ! Prandaj keta sharlatane, mashtrues ordinere dhe koketrashe krenare, mbijetuan per shume vite ne ate ministri.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.