Imami humb jetën brenda xhamisë, shkak energjia elektrike

Imami nga Peja, Ramë Blakaj, pas kontaktit me energjinë elektrike, ka humbur jetën brenda në xhaminë e Novosellës në Pejë.

Lajmin e ka bërë të ditur policia, e cila është informuar nga dëshmitarët dhe e ka gjetur të shtrirë përtokë brenda xhamisë.

Gjithashtu dhe imamët e tjerë kanë bërë të ditur lajmin dhe kanë shkruajnë në rrjete sociale:  “Njoftojmë të gjithë shokët e dashamirët, se imami Ramë Blakaj, ka ndërruar jetë në moshën 39 vjeçare, pas një aksidenti. E dhimbshme dhe e rëndë për familjen që humbi edhe një djalë, dy muaj pas vdekjes së vëllaut Argzonit”./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Rama: Banorët e prekur nga tërmeti, do të hyjnë në shtëpitë e reja brenda 2020-ës

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.