Ilir Meta dhe Ramush Haradinaj takohen bashkë, në Kosovë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta, sëbashku me vajzën e tij Borën, kanë takuar ditën e sotme në Prishtinë, kryeministrin e dorëhequr të Kosovës, Ramush Haradinajn.

Lajmin e ka dhënë vetë Haradinaj, i cili shkruan në Facebook se, ishte një rast i duhur për të këmbyer mendime rreth situatës politike, në Kosovë, Shqipëri dhe në rajon.

Ai shkruan gjithashtu se, angazhimi i përbashkët përballë sfidave, e fuqizon faktorin shqiptar.

LEXO DHE :  Foto/ 16 ushqime që po na vrasin ngaladë

“Kënaqësi e veçantë të takoj sonte në Prishtinë Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, bashkë me vajzën Borën. Rast i mirë për të këmbyer mendime rreth aktualitetit politik në Kosovë, Shqipëri dhe rajon. Në proceset që po kalon Kosova, angazhimi i përbashkët përballë sfidave e fuqizon faktorin shqiptar”, shkruan Haradinaj./E.B-dritare.net

Gepostet von Ramush Haradinaj am Sonntag, 21. Juli 2019

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.