Ilir Meta dhe Ramush Haradinaj takohen bashkë, në Kosovë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta, sëbashku me vajzën e tij Borën, kanë takuar ditën e sotme në Prishtinë, kryeministrin e dorëhequr të Kosovës, Ramush Haradinajn.

Lajmin e ka dhënë vetë Haradinaj, i cili shkruan në Facebook se, ishte një rast i duhur për të këmbyer mendime rreth situatës politike, në Kosovë, Shqipëri dhe në rajon.

Ai shkruan gjithashtu se, angazhimi i përbashkët përballë sfidave, e fuqizon faktorin shqiptar.

LEXO DHE :  Libri më i shitur i muajve të fundit në Kosovë “Një shqiptar në CIA”, tani edhe në Panairin e Librit në Tiranë

“Kënaqësi e veçantë të takoj sonte në Prishtinë Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, bashkë me vajzën Borën. Rast i mirë për të këmbyer mendime rreth aktualitetit politik në Kosovë, Shqipëri dhe rajon. Në proceset që po kalon Kosova, angazhimi i përbashkët përballë sfidave e fuqizon faktorin shqiptar”, shkruan Haradinaj./E.B-dritare.net

Gepostet von Ramush Haradinaj am Sonntag, 21. Juli 2019

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.