Ikin ditët me diell/ Moti përkeqësohet!

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak raporton se kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë edhe nesër por gradualisht do të vijë përkeqësimi i motit.

Sipas SHMU pjesa e parë e ditës do të jetë e kthjellët por gradualisht duke nisur nga orët e mesditës në zonën e jugut dhe atë të veriperëndimit do të vijnë vranësirat në shtim mesatare deri të dendura. Prej orëve të pasdites dhe kryesisht ato të mbrëmjes vranësirat mesatare dhe të dendura shtrihen në të gjithë territorin.

LEXO DHE :  Rama në Belsh: Rilindja urbane shkon kudo!

Në fushën termike temperaturat e mëngjesit pritet të pësojnë një rritje fare të lehtë nga -5ºC në relievet malore deri në 4ºC në ato të ulta e ato bregdetare. Në vlerat e mesditës ato pritet të arrijnë nga 9ºC në zonat malore deri në 15ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.