Identifikohen 39 viktimat që u gjetën në kamion në Angli, mes tyre 10 adoleshentë

Grupi i 39 emigrantëve që vdiqën në një kontejner kamioni në Essex, përfshinte 10 adoleshentë, dy prej të cilëve ishin vetëm 15 vjeç. Grupi vietnamez u gjet në frigoriferin e kamionit, në Grays, Essex në orët e para të 23 tetorit.

Policia ka identifikuar sot një për një viktimat, me emër, moshë dhe vendin ku ata jetonin, shkruan dritare.net

LEXO DHE :  Hetimi ndaj Trump zbardh prapaskenat: Ja pse u tërhoq kandidatja për ambasadore në Shqipëri!

Grupi përbëhej nga tetë gra, tre djem dhe 28 burra. Më i madhi në moshë ishte 44 vjeç dhe më i riu 15 vjeç.

Njoftimi do të konfirmojë frikën më të madhe të shumë familjeve në Vietnam, të cilat nuk kishin dëgjuar për të dashurit e tyre dhe kishin frikë se ishin midis atyre që vdiqën./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.