I dënuar dy herë, kush është 62-vjeçari që u vra tek Liqeni Artificial!

Haxhi Baçinozi është 62-vjeçari nga Fieri, i cili u vra pasditen e kësaj të shtune me armë zjarri tek liqeni artificial në Tiranë.

Ndërkohë që policia njoftoi se ka identifikuar autorët e dyshuar, rezulton se viktima ka qenë dy herë i dënuar më parë.

Më 30 janar 1982, Gjykata Ushtarake e Tiranës e dënoi me 10 vjet heqje lirie dhe humbjen e së drejtës elektorale për 5 vjet kohë për “agjitacion e propagandë”.

LEXO DHE :  Ja batutat më pikante të filmave shqiptarë ndër vite!

Ndërsa pas 27 vitesh, më 3 qershor 1984, ai është arrestuar sërish ndërsa u dënua me 21 vjet heqje lirie dhe humbjen e së drejtës elektorale për 5 vjet kohë për “veprën e terrorit në bashkë-punim” (dënim i kombinuar)./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.