I biri vrau gruan dhe kunatën, gjyshërit kërkojnë kujdestarinë e fëmijëve

Pasi u dërguan në fshatin SOS, prindërit e Gazmend Mustës kanë kërkuar kujdestarinë e dy fëmijëve të këtij të fundit, i cili vrau gruan dhe kunatën pas një sherri. Bedri dhe Lumturi Musta i janë drejtuar Gjykatës së Fierit për të marrë kujdestarinë e fëmijëve. Ata thonë për ‘balkanweb” se, i plotësojnë të gjitha kushtet për të pasur nën kujdestari nipin dhe mbesën e tyre.

LEXO DHE :  Tjetër aksident në vend, 1 i vdekur dhe 4 të plagosur

“I plotësoj kriteret ligjore për të përfituar kujdestarinë e fëmijëve. Kam besim te gjykata se do të marrë vendimin e duhur.”,- tha babi i Mustës./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.