I ati i Dua Lipës rrëmben vëmendjen e të gjithëve në Brit Awards!

Dua Lipa mund të jetë ngjitur në skenë, shkruan Daily Mail, por babai i saj simpatik ishte ai që mori gjithë vëmendjen në Brit Awards 2019.

Dukagjin Lipa, babai i yllit të rrokut nga Kosova tërhoqi shumë vëmendje mbrëmjen e madhe ku Dua Lipa rrëmbeu çmimin për këngën më të mirë britanike.

Mediat sociale, mesa duket mbrëmjen e djeshme vërejtën bukurinë e Dukagjin Lipës, duke e cilësuar si një nga meshkujt më të bukur të shqiptarëve në Kosovë.

LEXO DHE :  Zaev bën një hap pas: Nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme, por riformatim të qeverisë

Daily Mail shkruan gjithashtu sesi ai themeloi festivalin muzikor Suuny Hill, të organizuar në Kosovë, në përpjekje për të ndryshuar opinionin e botës dhe perceptimet e rrema mbi shtetin e tij të lindjes.

Festivali Suuny Hill u mbaj të Prishtinë për 3 net me radhë verën e shkuar, ku performuan shumë artistë shqiptarë./E.B-dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.