Hoteli përfshihet nga flakët, shënohen 17 viktima dhe 4 të plagosur

17 persona kanë mbetur të vdekur dhe 4 të plagosur nga një zjarr që ka përfshirën një hotel në New Dehli.

Zjarri në hotelin “Arpit Palace” është shuar, ndërsa autoritetet po hetojnë për të gjetur shkaqet që kanë çuar në rënien e tij.

Shumica e viktimave ishin në gjumë në kohë kur kishte rënë zjarri në të gjithë hotelin. Klientët e tjerë që ndodheshin në hotel kanë dalë mes flakëve ose kanë thyer xhamat e dritareve.

LEXO DHE :  Vajza italiane takon nënën biologjike dhe motrat pas 35 vitesh në Shqipëri!

Mes viktimave është dhe një nënë bashkë me fëmijën e saj, të cilat u përpoqën të shpëtonin duke u hedhur nga kati i pestë i hotelit./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.