Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Horoskopi i datës 16 shkurt 2020

Horoskopi i datës 16 shkurt 2020

Dashi

Vetëm duke u menduar e duke reflektuar do mund të gjeni zgjidhje për çdo problem gjatë kësaj dite. Ecni me prioritete dhe mos u dorëzoni asnjëherë. Për ju të dashuruarit priten momente paksa konfuze. Mendohuni mirë para se t’i thoni diçka partnerit sepse ai mund t’ua marrë për keq. Ju beqaret do jeni gjithë kohës në kërkim, por nuk do arrini dot ta gjeni atë që keni ëndërruar. Nuk ka ardhur ende koha për të filluar një lidhje. Në punë do ju duket sikur nuk po ecni në rrugën e duhur, por shefat do ndihen të kënaqur dhe do ju përgëzojnë gjithë kohës. Në planin financiar duhet të bëni disa zgjedhje të vështira të cilat do ua ndryshojnë situatën.

Demi

Qëndroni me këmbë në tokë sot dhe mos lejoni askënd të futet në jetën tuaj. Bëni atë që ndieni pa u frikësuar. Jeta juaj në çift ka për të qenë një rutinë e vërtetë. Duhet t’i shtoni pak më tepër dozat e imagjinatës nëse doni që entuziazmi të rikthehet. Ju beqarët do keni shumë punë për të bërë dhe nuk do gjejnë kohën e duhur për t’ia kushtuar kërkimit të dashurisë. Në punë duhet ta inkurajoni edhe më shumë veten dhe të bëni përpjekjet e duhura. Nëse iu jepen misione të reja mendohuni para se të hidhni hapa. Sipas Dritare.net, financat do kenë mbështetjen e yjeve. Nuk do keni as vështirësi të mëdha, por as përmirësimet që keni pritur.

Binjakët

Ditë revolucionare ka për të qenë kjo e sotmja. Ndryshimet do jenë të mëdha dhe të guximshme. Ju të dashuruarit do bëni mirë të qëndroni pak larg partnerit dhe për të reflektuar mbi atë që doni të bëni në të ardhmen. Më mirë të merrni vendime tani sesa kur të jetë shumë vonë. Ju beqarët pa shumë mundim do arrini të bëni për vete një person mjaft tërheqës dhe të mençur. Në punë kushtet e punës do i keni paksa të vështira dhe do ju duket sikur nuk do i mbaroni në kohë detyrat e dhëna. Në fakt vullneti dhe guximi do jenë ato që do ju ndihmojnë të arrini shumë më lart. Financat do i menaxhoni me kujdes dhe maturi. Nuk pritet asnjë problem në këtë fushë.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite do keni më shumë nevojë për liri dhe pavarësi, por do dini si ta kërkoni pa krijuar debate me të tjerët. Do jeni të zgjuar dhe të logjikshëm. Për ju të dashuruarit do jetë ditë e bukur dhe me diell. Do bashkëpunoni për gjithçka me atë që keni në krah dhe sensualiteti do rizgjohet. Nëse jeni beqarë duhet të bëni kujdes me disa zgjedhje. Jo të gjithë personat që do takoni mund t’iu përshtaten apo mund t’iu bëjnë të lumtur. Në punë do i dëgjoni këshillat që do iu jepen dhe do arrini përherë atje ku dëshironi. Kolegët do ju mbajnë përherë të motivuar. Financat në përgjithësi do jenë të ekuilibruara dhe aspak problematike. Vazhdoni t’i menaxhoni me përkujdes siç keni bërë kohët e fundit.

Luani

Herë pas here nuk do ndiheni mirë gjatë kësaj dite duke menduar për ato që doni të keni në jetë, megjithatë pas disa minutave reflektimi do mendoni se keni shumë më shumë se të tjerët dhe nuk duhet të ankoheni. Jeta sentimentale për ju që keni një lidhje do jetë përgjithësisht e ngrohtë dhe e mbushur me emocione. Do tregoheni më tolerantë me atë që keni në krah dhe nuk do i mbani inate njëri- tjetrit. Ju beqarët do jeni sharmantë dhe joshës. Të shumte do jenë personat që do iu ngacmojnë, por asnjeri nuk do jetë i përshtatshëm sa duhet. Në punë do jeni si një elektron i lirë dhe do bëni gjithçka që dëshironi sipas mënyrës tuaj. Rëndësi ka që rezultatet do jenë të mira. Financat më në fund do ekuilibrohen dhe nuk do keni probleme.

Virgjëresha

Jeta juaj nuk do jetë e shkëlqyer, por shumë herë më e mirë nga më parë. Planetët do ju mbështesin gjithë kohës. Nëse keni një lidhje do jeni gati ta çoni më tej atë. Mund të mendoni për fejesa ose edhe bashkëjetesë. Bëni atë që do ndieni. Ju beqarët nuk do kërkoni me ngulm të krijoni një lidhje, por një takim i rastësishëm me një person të veçantë do ua ndryshojë mendimin. Në punë performancat do jenë goxha të mira. Do jeni produktivë, të guximshëm dhe largpamës gjithë kohës. Shefat do jenë shumë të kënaqur me çdo gjë që do arrini. Situata financiare do jetë e brishte, prandaj kujdes me shpenzimet e tejskajshme. Duhet të mendoni edhe pak për të ardhmen.

Peshorja

Yjet do ju inkurajojnë të ecni përpara gjatë kësaj dite pavarësisht sfidave që do ju dalin para. Mundohuni të jeni edhe pak më kreativë. Nëse keni një lidhje, rutina ka rrezik të shkaktojë shumë probleme. Do mërziteni shpesh dhe ka rrezik ta kërkoni diku tjetër lumturinë. Ju beqarët do jeni të turpshëm dhe nuk do guxoni t’ua shprehin ndjenjat atyre që do pëlqeni. Sipas Dritare.net, në punë do bëni pak më shumë përpjekje se zakonisht dhe do arrini që t’i bëni të tjerët të flasin për ju. Origjinaliteti dhe thjeshtësia do jene virtyte vërtet të çmuara. Për financat do jetë një ditë goxha e vështirë. Mundohuni të ulni sa të mundni të gjitha shpenzimet të paktën për disa kohë.

Akrepi

Për shkak të ndikimit shumë negativ të Diellit dhe Hënës, dita juaj ka për të qenë shumë e tensionuar. Do jeni të paduruar dhe nuk do pranoni asnjë lloj shakaje. Ju të dashuruarit do keni shumë trazira në jetën tuaj dhe herë pas here do ndiheni keq. Mundohuni të tregoheni disi më tolerantë dhe më të hapur. Ju beqarët do tregoheni posesive dhe do bëni gabime të pafalshme. Në punë do jeni të pasigurt në shumë momente dhe do keni frikë të hidhni hapa. Kjo pavendosmëri ka për t’iu lënë shumë mbrapa. Në planin financiar ka rrezik të bëni gabime të pafalshme dhe gjendja sa do vijë e do përkeqësohet.

Shigjetari

Nuk do gjykoni ashtu si duhet gjatë kësaj dite dhe mund të bëni edhe gabime. Shmangni marrjen e vendimeve sido që t’iu vijnë gjërat. Për ju të dashuruarit do jetë ditë e trazuar dhe me të papritura jo shumë e këndshme. Nëse keni shumë kohë bashkë do kaloni një ditë delikate dhe me vështirësi. Për ju beqarët pritet një takim mjaft interesante dhe mbresëlënës. Mos e humbni për çfarëdo lloj arsyeje. Në punë do hezitoni për gjithçka dhe nuk do jeni të bindur as për aftësitë që keni. Reflektoni dhe ndryshoni pa qenë vonë. Në planin financiar duhet ende të bëni paksa kujdes sepse situata mund të tronditet nga momenti në moment.

Bricjapi

Do keni ide të parrezistueshme gjatë kësaj dite dhe do i bëni ata që ju rrethojnë të falënderojnë yjet që ju kanë pranë. Do rrezatoni pozitivitet. Nëse keni një lidhje, si ju ashtu edhe partneri do tregoheni realiste dhe më shumë sesa një çift të dashuruarish pasionante do jeni një ekip i fortë që mund të përballoni çdo sfidë. Ju beqarët do kërkoni një person serioz me të cilin të krijoni një lidhje të qëndrueshme, jo flirte dhe aventura kalimtare. Në punë do i përmbushni të gjitha detyrat që iu janë dhënë dhe do ndiheni shumë të qetë. Edhe shefat do ju përgëzojnë për arritjet. Në plani financiar do e dini mirë çfarë të bëni që situata mos ketë tronditje.

Ujori

Neptuni do ju ndihmojë të jeni paksa më realistë sot, por sërish gjërat nuk kanë për t’iu ecur ashtu si i kishit menduar. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë shumë e paqëndrueshme. Do keni përballje të forta me partnerin dhe do debatoni ashpër me të. Ju beqarët nuk do përfitoni aspak nga mundësitë që do iu jepen për takime, prandaj do mbeteni serish vetëm. Në punë do keni mbështetjen e Neptunit dhe do mundoheni me sa të mundeni të arrini atje ku doni. Rruga nuk do jetë e vështirë, por nëse bëni durim dhe përpjekje do ja dilni. Në planin financiar do jeni vigjilentë dhe nuk do e lejoni veten të bëni çmenduri. Gjërat do ecin si duhet.

Peshqit

Gjatë kësaj dite do jeni shumë largpamës dhe të gatshëm për të bërë gjëra ndryshe nga më parë. Ju që keni një lidhje, më në fund do e largoni monotoninë dhe banalitetin që dukej sikur po iu mbyste. Si ju ashtu edhe partneri do preferoni të provoni eksperienca të reja. Ju beqarët do ndiheni mirë ashtu si jeni dhe nuk do kërkoni me ngulm një lidhje. Në punë Saturni dhe Neptuni do ju bëjnë të matur, të organizuar dhe të përgjegjshëm. Shefat do kenë besim të plotë dhe do ju lënë në dorë një detyrë me shumë rëndësi. Të ardhurat do dobësohen, megjithatë do arrini t’i kryeni shpenzimet më të domosdoshme. /dritare.net