Hollande parashikon zgjedhjet në SHBA: Së shpejti një presidente

Presidenti francez, Francois Hollande, ka parashikuar se zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA do t’i fitojë kandidatja demokrate, Hillary Clinton.

“Një president do të zgjidhet në SHBA”, ka thënë Hollande të shtunën në gjuhën frenge, ndërsa ka përdorur formën femërore për të përshkruar presidentin: “une presidente”.

LEXO DHE :  Basha shkon te Teatri Kombëtar: Tërmeti i babëzisë dhe korrupsionit rrëzoi shtetin

Fushata e kundërshtarit të Clintonit, republikanit Donald Trump, është përshkuar kohës së fundit me akuza për ngacmime seksuale.

Trump këto akuza i ka quajtur “të rreme”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.