Hiqet VKM për provimet e mbartura, studentët: Të plotësohen të gjitha kërkesat

Pas anulimit të nenit të 4-ët të Vendimit të Këshillit të Ministrave, për heqjen e tarifave për studentët mbetës në provime, studentët kanë njoftuar se nuk do të tërhiqen nga protesta, pa iu plotësuar të gjitha kërkesat.  Studentët vijojnë që të qëndrojnë në rrugë dhe kanë përshëndetur vendimin e qeverisë për anulimin e VKM-së. Ata kanë deklaruar se nuk tërhiqen derisa vendimi të jetë zyrtar dhe të plotësohen të gjitha kërkesat e tyre./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Safet Bajri i dënuar në Belgjikë, i ‘forti’ i Shkodrës do e vuajë dënimin në Shqipëri

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.