Hashim Thaçi drejt shkarkimit

 

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, mund të shakrkohet si President i Kosovës nga Kuvendi.

Nismën për shkarkimin e Thaçit me mocion, e ka bërë të ditur Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri.

Ai ka deklaruar në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se opozitës aktualisht i duhen vetëm edhe katër vota për ta arritur qëllimin e saj.

LEXO DHE :  Sot protesta e opozitës, ja sa forca policie do të jenë në terren!

Ai ka bërë të ditur se opozita është në bisedime me disa deputetë të koalicionit qeverisës të vendit, për të siguruar votën e tyre për mocionin kundër Thaçit.

Ai është shprehur optimist se deputetët e shumicës do të votojnë pro shkarkimit të Thaçit./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.