Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA, të pacenueshme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklarua se, Kosova mbetet e vendosur në ruajtjen e miqësisë dhe përherë besnike ndaj aleates së saj strategjike, SHBA-së.

Në takim të rregullt pune me ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, është biseduar për intensifikimin e angazhimeve të përbashkëta në fuqizimin e Kosovës në të gjitha aspektet dhe avancimin e agjendës euro-atlantike të vendit tonë.

LEXO DHE :  Sa të huaj jetojnë e punojnë në Shqipëri? Ikin italianët, ja cilët janë në vend të parë

“Marrëdhënia e ngushtë ndërmjet Kosovës dhe Amerikës është e pacenueshme, pa marrë parasysh dallimin eventual në opinione.”,- shkruan Haradinaj në Facebook./E.D/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.