Haradinaj e Krasniqi në Hagë, Rama: Sfidë e papërfunduar kombëtare

Pas Ramush Haradinajt, në Gjykatën Speciale u thirr sot edhe ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi. Për thirrjen e Haradinajt dhe Krasniqit ka reaguar edhe kryeministri i vendit, Edi Rama. Rama shkruan në Twitter, se këto ftesa të Hagës janë sfidë e çdonjërit prej të thirrurve për të provuar pafajësinë e tyre. Gjithashtu, sipas Ramës, thirrjet janë një sfidë e papërfunduar kombëtare në anën e duhur të historisë.

LEXO DHE :  Angela Martini përtej librit: Po, kam qenë e lidhur me bashkëshortin e Kim Kardashian

“Këto ftesa në radhë nga Haga për protagonistët e UÇK,janë një sfidë e re e çdonjërit prej të thirrurve, në vazhdën 20-vjeçare të betejës së pasluftës, për të provuar deri në fund pafajësinë e tyre. Por janë edhe një sfidë e papërfunduar kombëtare në anën e duhur të historisë”,-shkruan Rama./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.