Hapet aeroporti më i bukur në botë, me ujëvarë brenda

Pas 4 vjetësh punë, është hapur zyrtarisht aeroporti i shumëpritur i Singaporit “Jewel”.

Jewel Changi ofron pamje të jashtëzakonshme, duke e bërë të cilësohet si aeroporti më i bukur në botë.

Ndërtuar me një kosto prej 1.7 miliardë dollarë dhe projektuar nga arkitekti i njohur Moshe Safdie, Jewel ka 10 kate, pesë mbi tokë dhe pesë në bodrum.

LEXO DHE :  Manastirliu: Ja ku do t'i kaloj pushimet verore!

Aeroporti është dhe me ujëvarë brenda, dhe për më shumë mund të shihni fotot në galerinë më poshtë./E.B-dritare.net

Vëmendje: Nëse nuk iu shfaqet galeria, klikoni këtuPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.