Hani sa më shumë rrush në vjeshtë, ja pse!

Një nga frutat më të shëndetshme dhe me më shumë dobi për organizmin është rrushi.

Nuk ka rëndësi gjinia apo mosha juaj, konsumimi i rreth 250 gramëve rrush në ditë do t’ju bënte shumë mirë, thonë studiuesit, transmeton dritare.net

Rrushi pastron veshkat, ndihmon në eleminimin e gurëve të vegjël, pastron infeksionet në mëlçi, normalizon rrahjet e zemrës, ul rrezikun e kancerit.

LEXO DHE :  Gjatë natës disa lëkundje tërmeti. IGJEUM tregon si ka lëvizur magnituda

Gjithashtu, për shkak të sasisë së madhe të antioksidantëve që përmban, rrushi është armiku kryesor i rrudhave, si dhe lufton aknet. Këto efekte në organizëm i kanë të gjithë llojet e rrushit, pavarësisht ngjyrës./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.