Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Grupet e reja parlamentare, reagon ambasadori i BE

Grupet e reja parlamentare, reagon ambasadori i BE
Sot, në Kuvend, u zyrtarizuan grupet e reja parlamentare të PD-së dhe LSI-së.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së u zgjodh Nimet Musai, ndërsa kryetarja e PD-së u zgjodh Rudina Hajdari.

Pas zyrtarizmit të tyre, ka reaguar ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca.

Soreca apeloi për dialog, ku tha se opozita duhet të bisedojë jo vetëm me palët e veta, por edhe me qeverinë.

Ai tha gjithashtu se është mirë që opozita të shkojë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit.