Grupet e reja parlamentare, reagon ambasadori i BE

Sot, në Kuvend, u zyrtarizuan grupet e reja parlamentare të PD-së dhe LSI-së.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së u zgjodh Nimet Musai, ndërsa kryetarja e PD-së u zgjodh Rudina Hajdari.

Pas zyrtarizmit të tyre, ka reaguar ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca.

LEXO DHE :  Tritan Shehu: Ja sa euro mund të marrim nga Konferenca e Donatorëve!

Soreca apeloi për dialog, ku tha se opozita duhet të bisedojë jo vetëm me palët e veta, por edhe me qeverinë.

Ai tha gjithashtu se është mirë që opozita të shkojë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.