Gruaja nga Saranda denoncon kunatin për dhunë

Një 32-vjeҫare me iniciale A.A banuese në Sarandë, ka denoncuar kuantin e saj, shtetasin, M.A 36-vjeҫ për dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj.
A.A ka marrë urdhër i është dhënë urdhri i mbrojtjes, njofton policia.
“Komisariati i Policisë Sarandë
Më datë 10.11.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të menjëhershëm të mbrojtjes për shtetasen A.A., vjeç 32, pasi dyshohet se kunati M.A. vjeç 36, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Sarandë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006. Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.-thuhet në njoftimin e policisë./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Gjithmonë në stil, TN Couture qep çdo veshje të Majlinda Bregut

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.