Gruaja nga Saranda denoncon kunatin për dhunë

Një 32-vjeҫare me iniciale A.A banuese në Sarandë, ka denoncuar kuantin e saj, shtetasin, M.A 36-vjeҫ për dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj.
A.A ka marrë urdhër i është dhënë urdhri i mbrojtjes, njofton policia.
“Komisariati i Policisë Sarandë
Më datë 10.11.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të menjëhershëm të mbrojtjes për shtetasen A.A., vjeç 32, pasi dyshohet se kunati M.A. vjeç 36, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Sarandë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006. Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.-thuhet në njoftimin e policisë./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Video/  Si u përlot Leyla Mosess Ones nga fjalimi emocional i Ramës

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.