Gripi/ Tetori dhe nëntori muaji i duhur për t’u vaksinuar!

Gripi është një virozë e cila prek më së shumti njerëzit në periudhën e dimrit. Por që të jeni të mbrojtur, duhet të merrni masa që herët. Tetori dhe nëntori, janë muajt e duhur për t’u vaksinuar, që sistemi juaj imunitar të jetë më i fortë, në mënyrë që ta përballojë virozën. Vaksina ju mbron deri në 5 muaj. Këshillohet sidomos që më së shumti kujdes të bëjnë mosha e tretë.  Si fillim duhet të këshilloheni me mjekun e familjes./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Policia zbardh krimin në Dukagjin/ 55-vjeçari u vra nga djali i xhaxhit

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.