Greqia pushtohet nga zjarret masive, situata jashtë kontrollit

Zjarre masive kanë pushtuar Greqinë, të cilat kanë djegur disa zona dhe kanë rrezikuar jetën e disa banorëve, raportojnë mediat greke.

Zjarri ka mbuluar të gjithë ishullin Evia, që ndodhet pranë kryeqytetit. Për shkak të rrezikut, shumë njerëz janë evakuuar, ndërsa 8 persona janë shoqëruar në spital me problem me frymëmarrjen.

LEXO DHE :  Foto brenda kuzhinës, në shtëpinë e Arbana Osmanit!

Duke qenë se situata ka dalë jashtë kontrollit, Greqia ka kërkuar ndihmë nga Bashkimi Europian, për të ndërhyrë. Gjithashtu mësohet se ka dërguar aeroplanë, Kroacia dhe Italia./E.B-dritare.net

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.