Greqia pushtohet nga zjarret masive, situata jashtë kontrollit

Zjarre masive kanë pushtuar Greqinë, të cilat kanë djegur disa zona dhe kanë rrezikuar jetën e disa banorëve, raportojnë mediat greke.

Zjarri ka mbuluar të gjithë ishullin Evia, që ndodhet pranë kryeqytetit. Për shkak të rrezikut, shumë njerëz janë evakuuar, ndërsa 8 persona janë shoqëruar në spital me problem me frymëmarrjen.

LEXO DHE :  Ligji për shtetësinë, shpërthejnë protestat në të gjithë Indinë

Duke qenë se situata ka dalë jashtë kontrollit, Greqia ka kërkuar ndihmë nga Bashkimi Europian, për të ndërhyrë. Gjithashtu mësohet se ka dërguar aeroplanë, Kroacia dhe Italia./E.B-dritare.net

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.