Greqi/ Dhjetëra të plagosur, protestuesit shkelin njëri-tjetrin me këmbë

Protesta në Greqi ka përfunduar me dhjetëra të plagosur. Një 45 vjeçar është plagosur me thikë, e ndërsa dhjetëra të tjerë janë lënduar pasi kanë shkelur njëri tjetrin me këmbë duke u përpjekur për të dalë nga turma.

LEXO DHE :  Vdekja e dy punëtorëve/ Basha: Rama i pashpirt e arrogant

Policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe tymuese për të shpërndarë protestuesit, të cilën janë mbledhur sot para parlamentit në Athinë duke kundërshtuarmarrëveshjen e Prespës me Maqedoninë për çështjen e emrit./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.