Grabitja e Rinasit/ Të arrestuarit kërkojnë ballafaqim me spiunin që zbuloi skenën

Të arrestuarit që dyshohen se kanë marrë pjesë në grabitjen e bujshme të Rinasit me 9 prill, kanë kërkuar nga Gjykata për Krime të Rënda të ballafaqohen me Alkond Bengasin.

Bengasi është bashkëpunëtori i drejtësisë, ndërsa ishte arrestimi i tij që çoi në zbulimin e gjithë pjesëtarëve të grupit, pasi ai zbuloi para hetuesve të gjithë skenën.

LEXO DHE :  Çfarë ka ndodhur tek Astiri se isha në gjumë/ Shihni memet më të bukura!

Ish-komando Oltjon Veseli kërkon ballafaqim me Bengasin duke thënë gjithashtu se deklarimet e tij nuk mund të përdoren si provë.

Edhe pse deri më tani janë arrestuar disa anëtarë të graites, ende nuk ka dijeni për 6 milionët e eurove që janë grabitur brenda pistës së avionëve./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.