Goditja me gurë e policisë dhe zjarri para Parlamenti, shoqërohen 7 protestues

Policia e Tiranës ka shoqëruar në shtatë protestues të opozitës, ku dy prej tyre janë nga radhët e FRPD-së.

Bëhet me dije se tre prej protestuesve të ndaluar nga blutë e kryeqytetit janë nga Gjirokastra.

LEXO DHE :  Sulmet në Kavajë, Gazmend Bardhi: Kujdes mos bini pre e provokimeve të Ramës

Ndalimi i protestuesve është bërë pas incidentit para parlamentit gjatë protestës së sotme ku u hodhën gurë e sende të forta drejt policisë dhe ju vu zjarri dhe pankartave para godinës së parlamentit./e.k-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.