Gjysmëfinalja e Eurovizion, ja 10 shtetet që shkuan në finale!

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur nata e parë e gjysmëfinales së Eurovizion, në Tel Aviv të Izraelit.

Mbrëmja u shoqëruar plot emocione, surpriza e performaca mahnitëse, nga shtetet pjesëmarrëse. Në fund, për finalen e madhe, u kualifikuan 10 shtete. Ata janë: Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia, Islanda, San Marino dhe Sllovenia.

LEXO DHE :  Foto/ Njihuni me kështjellat e mrekullueshme më të vjetëra në botë!

Ndërsa Italia, Franca, Gjermania, Britania e Madhe dhe Izraeli janë kualifikuar automatikisht.

Jonida Maliqi, përfaqësuesja e Shqipërisë, do të performojë nesër me këngën “Ktheju Tokës, e 14 në radhë./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.