Gjykata jep masën e sigurisë për 42 protestuesit e arrestuar

42 persona u arrestuan për dhunë në protestën e opozitës, më 2 qershor, para Kryeministrisë dhe Parlamentit. Ndërkohë, sot, Gjykata ka dhënë vendimin për ta. Mësohet se ndaj tre protestuesve është vënë masa e sigurisë ‘arrest shtëpie’ dhe dy të tjerë janë lënë në burg. Për 37 protestuesit e tjerë, u vendos “detyrim paraqitjeje”./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ngërçi në Gjykatën Kushtetuese dhe të Lartë/ Leyla Moses-Ones: Vetingu po funksionon!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.