Gjykata jep masën e sigurisë për 42 protestuesit e arrestuar

42 persona u arrestuan për dhunë në protestën e opozitës, më 2 qershor, para Kryeministrisë dhe Parlamentit. Ndërkohë, sot, Gjykata ka dhënë vendimin për ta. Mësohet se ndaj tre protestuesve është vënë masa e sigurisë ‘arrest shtëpie’ dhe dy të tjerë janë lënë në burg. Për 37 protestuesit e tjerë, u vendos “detyrim paraqitjeje”./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Vajza e saj gjykohet për flokët e shkurtra/ Kjo nënë i jep këtë përgjigje të gjithëve!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.