Gjykata e Hagës refuzon ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri

Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri. Sipas Gjykatës dënimi që i është dhënë në Shqipëri është dhënë bazuar mbi motive politike. Sipas saj, Frrokut i rrezikohet jeta në Shqipëri, e për këtë arsye ai nuk do të ekstradohet, edhe pse gjykatat shtetërore të Holandës kishin vendosur për ekstradimin e tij. Arben Frroku i dënuar me ‘burgim përjetë’ për vrasjen e kryekomisarit, Dritan Lamajt./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Sezoni i ri/ Ja çfarë pritet të ndodhë në televizionet shqiptare!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.