Gjonaj: Sulmi vulgar i Kryemadhit për të prekur drejtësinë

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reguar sot përmes një deklarate për mediat pas akuzave të djeshme nga kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e cila tha se katër zyrtarë të LSI-së në ministrinë e Drejtësisë janë shkarkuar nga detyra pasi ministrja Gjonaj iu ka bërë shantazh prokurorëve.

Ndërsa Kryemadhi tha se kishte prova për këtë dhe mund t’i bënte publike, ministrja e Drejtësisë e quan sulm vulgar atë të zonjës Kryemadhi dhe thotë se duke sulmuar atë, po sulmohet edhe drejtësia.

LEXO DHE :  Media/ Gazetarët të ekspozuar përballë informalitetit në punë

Ajo i bëri thirrje prokurorisë të mos intimidohet nga sulmet. “Unë u sulmova me qëllimin për të sulmuar drejtësinë. Prokuroria të mos intimidohet nga sulmet. Prokuroria të mos intimidohet nga sulmet”,- tha Gjonaj./A.C/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.