Gjermania shtrëngon ligjet për rikthimin e personave që u mohohet azili, ja vendimi!

Qeveria gjermane ka miratuar një projektligj që lidhet me rikthimin në atdhe të personave që kërkojnë azil në Gjermani, në rast se atyre iu mohohet kërkesa.

Ligji parashikon që të lehtësohet arrestimi i atyre personave që shkelin vendimet për rikthimin në atdhe të tyre. Gjithashtu ligji parashikon që burgosja e këtyre personave të bëhet edhe në burgjet normale të Gjermanisë dhe jo vetëm në burgjet për azilkërkuesit./D.B/Dritare.net

LEXO DHE :  Brenda 24 orësh, Meta kthen tre ligje të mazhorancës

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.