Gjergj Bojaxhi: Kullat e Veliajt do ta shkatërrojnë përfundimisht Tiranën

Gjergj Bojaxhiu, ishte i ftuar në emisionin Zululand të Mustafa Nanos ku bisedoi lidhur me Tiranën.

Bojaxhiu foli për një model “Veliaj” që tanimë është krijuar, e që sipas tij, konsiston në propagandën me të cilën ai fsheh të tjera gjëra që nuk duken.

“Prapa strategjisë së kullave në Tiranë qëndrojnë interesa që po dalin në dritë nga miratimi i planit të ri urbanistik, në të cilin janë planifikuar të ndërtohen kulla të larta në vende të rëndësishme, si në krah të hotel Tiranës, pranë dhomës së tregëtisë dhe tek parku ‘shtatë xhuxhat’”, tha ai.

LEXO DHE :  Video/ Rama merr filxhanin me vete dhe e lexon atë në Pogradec

Nano për ta sintetizuar punën e Erion Veliajt, tha se “në Tiranë po bëhen punë të mëdha, por transparenca është zero”.

Pyetjes së Nanos se cili ka qenë kryetari më i mirë iu bashkisë së Tiranës gjatë dy dekadave të fundit, Bojaxhiu iu përgjigj se të gjithë e kanë dëmtuar Tiranën.

Nano në fund tha se, me këtë shëmti që ka marrë Tirana, ka menduar të rikthehet për të jetuar në Skrapar.

“Me këtë që thashë, bëj shaka, por jo edhe aq shumë”, tha ai./Tema

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.