Vdes Gigi Wu, alpinistja që ngjiste majat me bikini

Një alpiniste tajvaneze, e njohur për postimet e saja të veshura me bikini në majat malore, ka vdekur pasi është rrezuar gjatë një udhëtimi.

Gigi Wu arriti të kontaktojë shërbimet emergjente, por moti i keq vonoi operacionin e shpëtimit, raportojnë mediat lokale.

36-vjeçarja mendohet të ketë vdekur nga hipotermia. Ajo është një figurë shumë popullore në rrjete sociale dhe postet e saj tregojnë sesa e frymëzonin atë udhëtimet.

LEXO DHE :  Ky detaj i prish foton Aulona Mustës!

Alpinistja e kishte nisur e vetme turneun shumëditor në Parkun Kombëtar Yushan për të arritur majën më të lartë të Tajvanit. Veçse ishte një alpiniste me përvojë, njihej dhe për postimet e saj me bikini gjatë ekspeditave./E.B-dritare.net

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.