Gazetari nga Athina: Kemi 3 vjet që presim 500 abetare, shteti nuk i sjell

Gazetari shqiptar në Athinë, Shpëtim Zinxhiria në një lidhje me skype për “Arena” në Ora News tha se prej 3 vitesh, shqiptarët në Athinë kërkojnë 500 abetare dhe shteti shqiptar nuk ua dërgon.

Zinxhiria: Ka 3 vjet që mësuesit këtu kërkojnë 500 abetare dhe shteti shqiptar nuk është në gjendje t’i sjellë. Edhe sot, viti i tretë, shteti shqiptar nuk është në gjendje të sjellë 500 abetare. Ambasada gjatë 20 viteve ka mbledhur ndaj emigrantëve 120 milionë euro dhe nuk është në gjendje të sjellë 500 abetare që bëjnë 1500 euro. Ne nuk kemi shtet. Të shkosh në ambasadë, duhet të bësh një kërkesë me shkrim dhe thotë sekretarja ku e ke numrin e protokollit. E kupton, tallen me ne./oranews/

LEXO DHE :  Albana Osmani: Në 26 ditë lind një vit i ri plot shpresë, disa fjalë për këtë që po ikën!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.