Gazetari: Në Shkodër s’flet dot me emra të fortësh

Përmes një lidhjeje direkte me emisionin “Dritare me Rudinën”, gazetari nga Shkodra, Senad Nikshiqi shprehu hapur frikën që kanë atje për të përmendur emrat e të fortëve, apo për të zbardhur ngjarje ku ata janë të përfshirë.

Nikshiqi tha se:” Kur kanë frikë gazetarët në Tiranë dhe e shprehin qartë imagjino në qytete të tjera, përfshi këtu edhe Shkodrën.”

Gazetari renditi të gjitha ngjarjet kriminale të ndodhura në këto 5 muajt e parë të vitit 2019-të në Shkodër.
“Që nga 13 janari deri më mars ka 10 ngjarje kriminale, ka 10 viktima në Shkodër. Policia pretendon e ka zbardhur 4 prej tyre.”,-tha gazetari./K.C/dritare.net
LEXO DHE :  BE merr vendim për ndryshimin e orës

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.