Gazetari i Bild: Do të publikoj përgjime të tjera

Gazetari i Bild Peter Tiede, i cili deri më tani ka publikuar 22 përgjime në lidhje me fushatën elektorale të 2017, ka paralajmëruar në “News 24” se do të publikojë përgjime të tjera.

Në një lidhje ‘skype’ Tiede tha se puna e tij nuk ka të bëjë me opozitën ashtu siç është akuzuar nga kryeministri shqiptar por se është çështje gazetarie, detyrë e tij.

LEXO DHE :  A është në burg burri yt? Ja si përgjigjet Angela Martini!

“Nuk ka të bëjë me opozitën. Është çështje gazetarie. Kjo është detyra ime”, tha Tiede nga Gjermania.

Ai paralajmëroi publikime të tjera për Shqipërinë.
“Kam shumë gjëra sigurisht. Po do publikoj diçka tjetër për bosat e bandave kriminale që blejnë vota për PS-në”, tha ndër të tjera gazetari i “Bild”./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.